Charakteristika

Materská škola Sládkovičova 3 v Prešove je štátnou školou s vyučovacím jazykom ukrajinským.
  • Jediná národnostná škôlka v Prešove
  • Najstaršia škôlka v Prešove (vznik 1947)
  • Bez právnej subjektivity
  • Pre deti od 3 do 6 rokov
  • Zriaďovateľom je mesto Prešov

Poslanie školy

„Materská škola rodinného typu pre deti s ukrajinskými a rusínskymi koreňmi vytvára bezpečné, usporiadané a podnetné prostredie, uspokojujúce detské potreby na všetkých ich úrovniach. Pomáha deťom rozvinúť ich jedinečný intelektuálny i osobnostný potenciál a umožňuje im s hrdosťou spoznávať vlastné ukrajinské a rusínske dedičstvo. Starostlivý  personál uplatňuje vo vzťahu k deťom rešpektujúci prístup, profiluje ich životné hodnoty v úzkej spolupráci s rodinou. Výsledkom pobytu detí v škole je všestranne rozvinutá detská osobnosť, bezproblémový vstup detí na základnú školu, spokojné a šťastné deti,  zamestnanci školy i rodičia“.

Pre naše deti

• tiché prostredie v centre mesta
  • rozľahlá záhrada
  • budova typu rodinného domu