Vážení rodičia,

aby sme zamedzili šíreniu bakteriálnych a vírusových infekcií, prosíme, aby ste deťom do škôlky nedávali:
fľaše s vodou, pomády, krémy na tvár a sladkosti
. Detičky si ich medzi sebou požičiavajú a nákaza sa tak môže ľahko preniesť.

Zároveň si dovoľujeme pripomenúť ustanovenia Školského poriadku súvisiace s chorobnosťou detí, aktuálne v tomto ročnom období i vzhľadom k situácii okolo Covid-19.

„Do MŠ nastupuje len dieťa zdravé! Učiteľka pri podozrení na ochorenie nemusí na službe alebo pri rannom schádzaní súhlasiť s prevzatím dieťaťa. Zákonný zástupca je povinný oznámiť učiteľke každú zmenu v zdravotnom stave dieťaťa, ktorá sa udeje vo večerných, nočných alebo počas víkendových hodín (zvýšená telesná teplota, hnačky, nevoľnosť, rezné rany, škrabance, modriny, … ) V MŠ sa dieťaťu nepodávajú žiadne antibiotiká (ani na doliečenie), sirupy, kvapky. V prípade vysokej telesnej teploty môže byt‘ dieťaťu podaný (so súhlasom zákonného zástupcu) detský Paralen.
K chorým deťom je okamžite telefonicky privolaný zákonný zástupca.

Učiteľka MŠ môže odmietnuť prevziať dieťa od zákonného zástupcu ak zistí, že jeho zdravotný stav nie je vhodný
na prijatie do detského kolektívu. Ak zákonný zástupca s jej rozhodnutím nesúhlasí, učiteľka MŠ má právo žiadať od zákonného zástupcu potvrdenie od pediatra o zdravotnom stave dieťaťa. Dôvody pre neprijatie dieťaťa do MŠ ako prevencia ochrany zdravia ostatných detí: zvýšená teplota, dusivý kašeľ, hnisavý výtok z očí, či z nosa, užívanie antibiotík, pomočovanie, voš vlasová, infekčné a prenosné choroby, črevné ťažkosti – hnačka, zvracanie, a pod.

Najneskôr do 14 dní od začiatku neprítomností dieťaťa v MŠ je zákonný zástupca povinný oznámiť dôvod aj predpokladaný návrat svojho dieťaťa do MŠ. Pri neprítomnosti dieťaťa v MŠ dlhšie ako 5 dní sa dieťa do kolektívu môže prijať len po predložení písomného prehlásenie zákonného zástupcu o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a tiež, že mu nebolo nariadené karanténne opatrenie alebo potvrdenia od pediatra o zdravotnom stave. Toto potvrdenie nesmie byt‘ staršie ako jeden pracovný deň“

Zároveň vás prosíme, aby ste neposielali dieťa, ktoré  javí známky ochorenia do MŠ, zabránite tak nákaze ďalších detí
a nevystavíte vlastné dieťa s práve oslabenou imunitou zvýšenej záťaži.

Za porozumenie ďakujeme

Kolektív MŠ